Крути: найбільш важить слово Правди

Саме під такою назвою у Вишевицькій сільській бібліотеці відбувся урок  історичної пам’яті, приурочений 100-річчю подвигу Героїв Крут. Захід підготувала та провела завідуюча бібліотекою Закринична Т. В. спільно з вчителем Вишевицької загальноосвітньої школи Зарицькою Н.М та учнями школи.

Це розповідь про подвиг студентів, гімназистів, учнів військової школи, які захищаючи Київ прийняли нерівний бій з військом Радянської Росії під керуванням М. Муравйова. Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Брест – Литовський мирний договір, який врятував молоду українську державність.

Вже потім юнаки потрапили в полон і були розстріляні.

На похороні в Києві біля Аскольдової могили голова Української Центральної Ради М. Грушевський назвав юнаків героями, а поет Павло Тичина присвятив вірш «Пам’яті тридцяти»:

На Аскольдовій могилі поховали їх –

Тридцять учнів українців,

Спавших, молодих…

На Аскольдовій могилі

Український цвіт! –

По кривавій по дорозі нам іти у світ.