Що буде завтра з нашими дітьми, якщо ми сьогодні нічого не зробимо

Дата: 25.01.2018 13:46

Саме зараз, саме в цю мить, в наших домівках розгортається мовчазна трагедія, яка зачіпає найдорожче, що у нас є: наших дітей! Наші діти перебувають в жахливому емоційному стані. Більше того, з кожним днем ситуація ускладнюється з кожним днем.

Офіційна статистика психічних розладів у дітей вказує на те, що:

• кожна п’ята дитина має ті чи інші розлади психіки;
  • поширеність так званого синдрому дефіциту уваги зросла на 43%;
  • поширеність підліткової депресії зросла на 37%;
  • частота самогубств серед дітей 10-14 років зросла на 200%.

Звичайно, ми можемо заспокоювати себе, що раніше такі спостереження не велися, або причина в поліпшенні діагностичних можливостей! Та ми повинні розуміти, діти не народжуються такими, їх не робить такимим школа. Левина доля в будь-яких змінах у житті, психіці чи поведінці дитини - це її батьки. І саме ми, батьки, повинні самі допомогти своїм дітям!

Отже, в чому проблема, яка причина і що з цим робити.

Більшість сучасних дітей позбавлені основ здорового дитинства, таких як:

• Емоційно доступні батьки.
  • Чітко окреслені межі і настанови.
  • Обов’язки.
  • Збалансоване харчування і достатній сон.
  • Рух і свіже повітря.
  • Творчі ігри, спілкування, вільне проведення часу.

Натомість ми пропонуємо дітям:

• Абстрактних батьків.
  • Батьків, які дозволяють дітям все.
  • Відчуття, що їм всі винні.
  • Незбалансоване харчування і недостатній сон.
  • Сидячий домашній спосіб життя.
  • Нескінченну стимуляцію, технічні забави, миттєве задоволення.

Людську природу обдурити неможливо: без батьківського виховання не обійтися! Як ми бачимо, наслідки жахливі. За втрату нормального дитинства діти розплачуються втратою емоційного щастя. А у результаті ми втрачаємо ціле покоління дітей, які не можуть бути здоровими у таких хворих умовах.

Тому, якщо ми хочемо, щоб наші діти виросли щасливими і здоровими, нам треба прокинутися і повернутися до основ. Ще не пізно!

• Встановлюйте обмеження і пам’ятайте, що ви — батьки дитини, якими б дружніми не були ваші відносини.
  • Забезпечте дітям те, що їм потрібно, а не те, що їм хочеться. Не бійтеся відмовляти дітям, якщо їх бажання розходяться з потребами.
  • Давайте здорову їжу і обмежуйте снеки.
  • Проводьте в день час на природі.
  • Щодня влаштовуйте сімейні вечори без електроніки.
  • Грайте в настільні ігри.
  • Щодня залучайте дитину до справ (складати білизну, прибирати іграшки, розвішувати білизну, розбирати сумки, накривати на стіл і т. д.).
  • Укладайте дитину спати в один і той же час, не дозволяйте брати в ліжко гаджети.

Навчайте дітей відповідальності та незалежності. Не захищайте їх від дрібних невдач. Це вчить їх долати життєві перешкоди:

• не складайте і не носіть за дитиною ранець, не приносьте їй в школу забуту їжу/домашню роботу. Навчайте їх самостійно робити все це.
  • Не оточуйте дитину постійними розвагами.
  • Не підсовуйте дитині гаджети як ліки від нудьги.
  • Не заохочуйте використання гаджетів за їжею, в машині, в магазині. Нехай мозок дитини вчиться самостійно розганяти «нудьгу».
  • Будьте емоційно доступні, вчіть дітей соціальним навичкам.
  • Не відволікайтеся на телефон, спілкуючись з дитиною.
  • Навчіть дитину не "заглушати", а справлятися зі злістю і роздратуванням.
  • Навчіть дитину вітатися, поступатися, ділитися, співчувати, поводити себе за столом і в розмові.
  • Підтримуйте емоційний зв’язок: посміхайтеся, цілуйте, лоскочіть дитину, читайте їй, танцюйте, стрибайте й повзайте з нею разом!

Ми повинні змінити своїх дітей, інакше отримаємо ціле покоління на пігулках! Ще не пізно...