17 травня - День вишиванки

Щорічно День вишиванки відзначають у третій четвер травня. Цього року свято припадає на 17 травня.  Незважаючи на те, що традиція прикрашати одяг вишивкою в українців з'явилася декілька століть тому, День вишиванки - досить молоде свято.

Ідею такої патріотичної акції у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича Леся Воронюк.

Дівчина разом з одногрупниками та іншими студентами обрали один день, щоб всім разом одягти вишиванки. З невеликої локальної ініціативи в наступні кілька років свято розрослось до всеукраїнського, а потім - і до світового рівня.

У День вишиванки - свято, присвячене українській національній культурі і традиціям - прийнято масово одягати вишиванку на роботу, навчання або просто на прогулянку. В цей день у різних містах України та світу проводять святкові акції, флешмоби, паради, виставки, фотосесії