Україну накриє друга хвиля спалаху кору

За словами директора Центру громадського здоров'я МОЗ України Володимира Курпіти, сподівання щодо спадання показників захворюваності на кір не підтвердилися і наразі спеціалістами зафіксовано другу хвилю, сильнішу.

За минулий тиждень в Україні на кір захворіли 1610 людей, зокрема 642 дорослих і 968 дітей. У Центрі громадського здоров'я припускають, що рівень захворюваності не знизиться до весни 2019 року.

"Ми підвищили рівень вакцинації серед дітей до 9 років. Але почали хворіти підлітки віком 14–17 років, студенти й дорослі, — продовжує Володимир Курпіта. — Зазвичай спалах триває майже два роки. Нинішній почався навесні 2017-го, тому до весни 2019 року рівень захворюваності залишиться високим."

Кір характеризується ­циклічністю. В Україні такі спалахи мали в 2006–2008-роках і 2012-го.

"Якщо порівняти з ситуацією 2006–2008 років, коли було все більш-менш нормально з наявністю вакцин, то й тоді захворіли на кір 42 тисячі осіб в Україні. З початку нинішнього спалаху ми вже маємо майже 20 тисяч пацієнтів", — роз'яснив Володимир Курпіта.