A A A K K K
для людей із порушенням зору
Вишевицька об'єднана територіальна громада
Житомирська область, Житомирський район

Щоб зима приносила лише радість

Дата: 16.01.2019 16:07
Кількість переглядів: 449

Сніг і заметілі - радість дітям, веселі їгри, сніговики, ковзанки, але, водночас, й постійні клопоти для дорослих, адже для них  - це стрибки температури протягом доби, слизькі дороги та ризик захворювання у родині.

Якщо з дорогамиу громаді, загалом, все ж вдалося навести лад, то пішоходам приходиться не легко. Розчищення пішохідних зон лягає на плечі підприємств, установ, організацій усіх форм власності, котрі  відповідають за чистоту і санітарний стан біля власних та орендованих приміщень. 

Фото без опису

Щоб уникнути травматичності та інших неприємностей на дорозі, рятувальники закликають без гострої необхідності не сідати за кермо, пильно стежити за швидкісним режимом, а також підготували ще ряд рекомендацій, як уберегтися від значних неприємностей у цей період.

Щорічно Міністерством охорони здоров'я реєструється сумна статистика травмувань, пов'язаних з ожеледдю, тому

  • Людям похилого віку краще в "слизькі дні" взагалі не виходити з будинку. Але якщо потреба змусила, не соромтеся взяти палицю з гумовим наконечником або з шипом. Якщо у вас з собою торба, то вона повинна бути тільки такою, що можна носити через плече. Пам'ятайте, що дві третини травм люди старші 60 років одержують при падінні.
  • Прогулянки вагітних жінок в ожеледицю без супроводження - небезпечні для здоров'я.
  • Пам'ятайте, що кращими для льоду є підошви з мікропористої чи іншої м'якої основи та без великих каблуків.
  • Підошви взуття можна зробити не таким слизьким, якщо натерти їх наждаковим папером перед виходом, або прикріпити його на підошву (хоча від води піщини наждакового паперу рано або пізно обсипаються);
  • Можна також намастити на підошву клей типу "Момент" та поставте взуття на пісок, після цього сміливо виходьте на вулицю.
  • Ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, а ступайте на всю підошву.
  • При порушенні рівноваги - швидко присядьте, це найбільш реальний шанс утриматися на ногах. А якщо й упадете, то таким чином  знизите висоту і, таким чином, падіння буде менш травматичним.
  • Не тримайте руки в кишенях - це збільшує можливість не тільки падіння, але і більш важких травм, особливо переломів.
  • Не прогулюйтеся з самого краю проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах особливо. Можна впасти та вилетіти на дорогу, а автомобіль може виїхати на тротуар.
  • Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та у ожеледицю. Пам'ятайте, що у ожеледицю значно збільшується гальмовий шлях машини і падіння перед автомобілем, що рухається, приводить як мінімум до каліцтв, а можливо і до загибелі.
  • Небезпечні прогулянки в ожеледицю в нетверезому стані. У стані сп'яніння травми частіше всього важкі, всупереч переконанню, що п'яний падає завжди вдало. У стані сп'яніння люди не так чутливі до болю і при наявності травми своєчасно не звертаються до лікаря, що завдає згодом додаткові проблеми та неприємності.
  • Якщо ви впали і через деякий час відчули біль в голові, нудоту, біль в суглобах, утворилися набряки - терміново зверніться до лікаря, інакше можуть виникнути ускладнення з поганими наслідками.
  • Тримайтеся подалі від будинків - ближче до середини тротуару. Взимку, дуже велику небезпеку являють собою бурульки. Найбільшу небезпеку бурульки становлять у період танення льоду та снігу.

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь