Особливості організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів: нове

Триває другий рік війни, коли рф розпочала повномасштабне вторгнення на всю територію України. Наша країна бореться за незалежність. Такі поняття як цивільний захист, військовий облік, тактична медицина та та ряд інших нетипових у мирних час слів, тепер стали повсякденними. Майже кожен українець із ними стикався. Сьогодні хочеться поговорити про організацію та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

13:08 12.10.2023

Пожежа

Щорічно внаслідок пожеж гине та страждає значна кількість людей. В дим та попіл перетворюються цінності на мільярди гривень. Якщо виникла пожежа - рахунок часу йде на секунди. Не панікуйте та остерігайтеся: високої температури, задимленості та загазованості, обвалу конструкцій будинків і споруд, вибухів технологічного обладнання і приладів, падіння обгорілих дерев і провалів. Знайте де знаходяться засоби пожежегасіння та вмійте ними користуватися.

13:07 12.10.2023

Військовий облік жінок: роз’яснення ЗСУ

ЗСУ роз’яснили питання щодо військового обліку жінок із 1 жовтня 2023 року. 26.10.2022 р. набрав чинності Закон «Про внесення зміни до статті 1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» щодо взяття жінок на військовий облік військовозобов’язаних» від 07.10.2022 р. № 2664-IX, яким встановлюється взяття жінок певних професій на військовий облік за їхнім бажанням.

13:01 12.10.2023

Цивільний захист

Цивільний захист - це функція держави, спрямована на захист населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій шляхом запобігання таким ситуаціям, ліквідації їх наслідків і надання допомоги постраждалим у мирний час та в особливий період.

13:01 12.10.2023

Як зберегти зір: 10 простих порад

12 жовтня – Всесвітній день зору. Він проводиться під егідою Всесвітньої організації охорони здоров’я  (ВООЗ)  щорічно у другий четвер жовтня -- для залучення глобальної уваги до проблем сліпоти, порушення зору і реабілітації людей з порушенням зору.

09:13 12.10.2023

ДО УВАГИ ЖИТЕЛІВ ЖИТОМИРЩИНИ! ЗА ФОТО- ТА ВІДЕОЗЙОМКУ ВІЙСЬКОВИХ ОБ’ЄКТІВ Й ОБ’ЄКТІВ КРИТИЧНОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ В УКРАЇНІ ВСТАНОВЛЕНО КРИМІНАЛЬНУ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

З початком введення в Україні воєнного стану Верховною Радою України ухвалено Закон від 24.03.2022 № 2160-ІХ «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України (щодо забезпечення протидії несанкціонованому розповсюдженню інформації про направлення, переміщення міжнародної військової допомоги в Україну, рух, переміщення або розміщення Збройних Сил України чи інших військових формувань України, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану). Закон опубліковано 30 березня 2022 року в газеті Голос України.

13:33 11.10.2023

ТИ ЯК? ЯК ЗДОЛАТИ СТРЕС, НЕ ПОЛИШАЮЧИ РОБОЧОГО МІСЦЯ

Стрес — це невід’ємна частина людського життя, наша реакція на емоційне напруження. Однак  постійне перебування організму в стресовому стані може спричинити нервові розлади й емоційні зриви. Тому важливо мати в запасі кілька ефективних методів для подолання стресу, як це демонструють працівники Житомирської районної військової адміністрації.

12:39 10.10.2023

ЯК ЗБЕРЕГТИ ПСИХІКУ?

10 жовтня --  Всесвітній день ментального здоров’я. Відзначається  він з 1992 року  з ініціативи Всесвітньої федерації психічного здоров’я (World Federation for Mental Health).

09:54 10.10.2023

Учасники бойових дій мають право на безоплатну правничу допомогу: куди звертатися та як можуть допомогти юристи

Понад 10 тисяч ветеранів війни та військовослужбовців звернулися до системи безоплатної правничої допомоги від початку 2023 року. Серед поширених питань цієї категорії клієнтів – підстави звільнення з військової служби, порядок переведення до іншої військової частини, а також ті, що стосуються сімейних правовідносин, зокрема стягнення аліментів, розлучення, оформлення спадщини. Розповідаємо, як учасникам бойових дій отримати безоплатну правничу допомогу та в яких випадках може допомогти система БПД.

15:20 06.10.2023